Шокін підписав угоду про продовження розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга" на Донбасі

Генпрокурор України Віктор Шокін підписав угоду про продовження роботи спільної слідчої групи з розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга", який був збитий на Донбасі у липні минулого року. 

Про це повідомили у прес-службі ГПУ.





"Сьогодні Генеральний прокурор України Віктор Шокін підписав угоду про продовження мандату спільної слідчої групи до 7 лютого 2016 року, підтримавши відповідну пропозицію голландського колеги Фредеріка Вестербеке", - йдеться у повідомленні.

 


Зазначимо, 7 серпня 2014 року було створено міжнародну спільну слідчу групу, до складу якої входять прокурори та представники інших правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії, а також представники Євроюсту.





Нагадаємо, авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів із Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року поблизу населеного пункту Грабове Донецької області.

Жертвами падіння літака стали 298 людей, серед яких 15 членів екіпажу.

Українські військові, журналісти та міжнародні експерти неодноразово наводили докази, що лайнер збили бойовики "ДНР" за допомогою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який після трагедії був терміново відправлений до Ростовської області.

Одразу після катастрофи бойовики і російські ЗМІ заявили, що був збитий український транспортний літак. Коли ж стали відомі наслідки, повідомлення у соціальних мережах почали масово видаляти, а росіяни взялись звинувачувати в трагедії українських військових. Висувалось безліч версій, які спростувались свідками, спеціалістами, фото- і відеодоказами.

1 липня 2015 року Нідерланди завершили роботу над проектом остаточного звіту про причини катастрофи, публікація якого відбудеться у першій половині жовтня цього року.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважають цей крок передчасним і виступають категорично проти проведення трибуналу над винуватцями трагедії.

Родичі загиблих уже подали судовий позов щодо колишнього так званого міністра оборони "ДНР" Ігоря Гіркіна з позивним "Стрєлков" на суму в 900 млн доларів.


Комментариев нет:

Отправить комментарий