Лісова закарпатська «яфина» — не піддається «одомашненню»

У розпалі літа на ринках Закарпаття можна придбати лісову ягоду темно синього, майже чорного кольору – це лісовазакарпатська чорниця, або «яфина» — як кажуть закарпатці.

Більшість лісових ягід наші люди давно навчилися вирощувати на присадибних ділянках або дачах. Ось тільки чорниці, які на Закарпатті мають назву яфинине піддаються «одомашненню».Непримітна на перший погляд ягода – дуже вибаглива. Їй потрібні відповідна кількість вологи, світла, а головне, цілюще гірське повітря. Тому чорниця поширена не скрізь, і краяни з нетерпінням чекають середини літа, щоб мати змогу придбати її на ринку.
яфина, Закарпаття лісова ягода
Адже саме в цю пору для жителів гірських районів розпочинається сезон збору яфин. Зараз у багатьох населених пунктах краю можна побачити торговців з величезними кошиками, повними яфин.
Ці дари лісу коштують недешево – по 30 гривень за літрову банку. Але попит на такий товар є завжди. Річ у тім, що ягоди чорниці —справжнє джерело корисних речовин. Здавна відомо: вони благотворно впливають на кишково-шлунковий тракт, серце, лікують зір, цукровий діабет та інші недуги.
На Закарпатті люди люблять і шанують чорниці. Тільки у нашому краї щороку у серпні проводиться фестиваль «Верховинська яфина», а в селі Гукливе на Воловеччині навіть встановлений пам’ятник цій ягоді.
яфина, Закарпаття лісова ягода
Оскільки чорниця – сезонна рослина, то люди поспішають її придбати, щоб насолодитися нею у свіжому вигляді і заготувати на зиму.


Комментариев нет:

Отправить комментарий