«Сюрприз» для Путіна: Експерт розповів, як обійти РФ в питанні миротворців !

Міжнародна миротворча місія для врегулювання ситуації на сході України могла б формуватися з представників нейтральних країн. Таку думку в ФРН напередодні зустрічі «нормандської четвірки» на рівні глав МЗС у Берліні висловив відомий німецький історик, політолог і соціолог, головний редактор інтелектуального журналу Osteuropa Манфред Заппері (Manfred Sapper), передають Патріоти України.
«Інтернаціоналізація конфлікту стала б важливим внеском у врегулювання конфлікту», – заявив Заппері, підкресливши, що «абсолютно виступає» за введення на Донбас миротворчих сил ЄС або ООН.Він не сумнівається, що до тих пір, поки кордон не будуть контролювати міжнародні війська, Росія може в будь-який час продовжувати поповнювати сили бойовиків в цих областях фінансами, зброєю або безпосередньо живою військовою силою. 

У той же час експерт переконаний, що російське керівництво абсолютно не зацікавлене в будь-яких міжнародних миротворчих зусиллях на території східної України і має можливість перешкодити цьому. «Вони (керівництво РФ) можуть легко спаплюжити ЄС як сторону-учасницю конфлікту, тому військові Євросоюзу будуть досить малоймовірні», – пояснив Заппері, додавши, що також і мандат на напрямок миротворців ООН Москва може ветувати в Радбезі, будучи його постійним членом. 

Тому, пропонує експерт, було б розумно, якби участь у такій миротворчої операції – з контролювання кордону – запропонували нейтральним державам Європи, таким як, скажімо, Швейцарія чи Норвегія. «У такому разі російському керівництву було б набагато складніше щось зробити з цього приводу і бути проти такої місії», – вважає Заппері. 

Нагадаємо, міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії зустрінуться ввечері в понеділок в Берліні. Як заявляла раніше українська сторона, на переговорах, в числі іншого, обговорюватиметься також питання направлення в Україну миротворців.


Джерело: patrioty.org.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий