Порошенко пообіцяв спростити умови надання громадянства України росіянам, яких переслідують у РФ

Президент Петро Порошенко ініціюватиме внесення змін до законодавства, які б спростили умови надання громадянства України росіянам, яких переслідують на батьківщині. 
Про це Порошенко заявив сьогодні, передає "Радіо Свобода"

"Нинішні процедури надання громадянства не дозволяють мені цього робити, але я внесу зміни до закону, щоб ми мали можливість надавати політичний притулок тим, хто реально зазнає політичного переслідування за захист української позиції. Я спрощу це", – пообіцяв глава держави.За його словами, нині закон встановлює в таких випадках "серйозні обмеження" і потребу довести, "що саме цей громадянин становить особливий і важливий публічний інтерес для України".

Процес надання громадянства України росіянам, яким на батьківщині загрожує переслідування за проукраїнську позицію, нині дуже ускладнений. Майже рік знадобився для отримання громадянства України 27-річному Іллі Богданову, який бере участь в АТО на Донбасі. 

Близько 400 громадян Росії просять притулку в Україні, зазначають у Державному комітеті з питань міграції. Але самі росіяни, які переїхали в Україну, вважають, що кількість їхніх співгромадян у країні налічує кілька тисяч осіб. 

Перша хвиля переселення російських інтелектуалів в Україну розпочалася після Помаранчевої революції, наступна хлинула в Україну після Революції гідності та початку російської агресії в Криму й на Донбасі.

Джерело: tsn.uaКомментариев нет:

Отправить комментарий